Czego właściwie szukasz na szkoleniach? 4 kroki do znalezienia idealnego szkolenia dla ciebie.

Są szkolenia, które doskonale przepalą twój czas i pieniądze. Są też takie szkolenia, które nie tylko zostawią po sobie dawkę konkretnej wiedzy, ale i rozbudzą chęć na więcej. Jak znaleźć te drugie? Poznaj 4 kroki, które pozwolą ci to osiągnąć.

KROK 1: jakich kompetencji ci brakuje?

Ok, niekoniecznie musi ci ich brakować, być może potrzebujesz podszkolić się z czegoś, o czym już masz pewne pojęcie.

Przykładowo, specjaliści księgowości powinni co jakiś czas szkolić się z nowych przepisów prawa i aktualizacji dotyczących programów,z których na co dzień korzystają. Nie oznacza to, że księgowy/księgowa nie zna się na rzeczy. Pewne elementy ich pracy zmieniają się i w ich interesie jest zaktualizowanie wiedzy.

Podobnie ty zastanów się, nad czym warto popracować i jakie kompetencje chcesz wzmocnić. Nie zostawaj w tyle. Rynek nie będzie na ciebie czekać.

KROK 2: szkolenie online czy na miejscu?

Tutaj musisz zadać sobie pytanie, ile czasu jesteś w stanie poświęcić na szkolenie. Wersje online często umożliwiają dostosowanie terminu do twojego kalendarza i przeprowadzenie treningu w zaciszu swojego domu lub biura.

Szkolenia na żywo wymagają już większego zaangażowania, zarówno czasowego jak i finansowego. Jeśli wydarzenie odbywa się w innym mieście, musisz wziąć pod uwagę dodatkowe koszty. Czy możesz sobie na nie pozwolić? A jeśli nie, to czy jest inny sposób na zdobycie tej wiedzy? Być może trener bierze pod uwagę szkolenie indywidualne, podczas którego szybciej przyswoisz potrzebne informacje?

KROK 3: kto prowadzi szkolenie?

Nawet najlepiej wypromowane szkolenie z najciekawszymi tematami stanie się bezwartościowe, jeśli prowadzi je człowiek bez pasji. Poświęć chwilę na wyszukanie informacji o trenerze. Zobacz, czy jest teoretykiem, czy praktykiem. W jakich firmach pracował i na jakich stanowiskach.  Ile posiada lat doświadczenia i jakie projekty z sukcesem prowadził. Sprawdź, czy posiada jakieś nagrania, w jaki sposób mówi, czy potrafi zainteresować opowiadanymi historiami. Nie wybieraj szkolenia “na siłę”, bo odpowiada ci tematyka. Dobry prowadzący jest podstawą udanego wydarzenia. Przypomnij sobie, ile razy zdarzyło ci się podsypiać na wykładach lub zajęciach w szkole… 🙂

KROK 4: co z pomocą po szkoleniu?

Przeglądając oferty szkoleń sprawdź, czy zawierają one wsparcie po wydarzeniu. Czy trener będzie dostępny, jeśli pojawią się wątpliwości lub dodatkowe pytania po szkoleniu? Czy otrzymasz materiały, takie jak slajdy z prezentacji, konspekty, listy kontrolne lub najważniejsze wnioski? Dobre szkolenie to takie, które nie zostawia cię samemu sobie. Podobnie jak w sprzedaży, nie chodzi o samo zamknięcie transakcji. Klient wróci do ciebie, jeśli zaoferujesz mu coś więcej – pomoc posprzedażową, podczas której upewnisz się, że wszystko działa jak należy.


Zobacz, jakie szkolenia odbyły się w ramach Growth Town. Czy widzisz tutaj coś dla siebie? Skontaktuj się z nami i powiedz, czego potrzebujesz. Pamiętaj, aby śledzić nasz fanpage i w pierwszej kolejności dowiadywać się o nadchodzących szkoleniach.