Jak być systematycznym?

Bycie systematycznym jest takie trudne, ponieważ kojarzy się ze stabilizacją, czy z nudą. Trzeba przyznać, że to w ogóle nie brzmi zachęcająco. Co zrobić, aby ta regularność weszła Ci w krew i jednocześnie nie wiązała się dla Ciebie z wysiłkiem ponad ludzkie możliwości? Zachęcamy Cię do skorzystania z kilku naszych sprawdzonych patentów. Dzięki temu, będziesz dumny ze swojej systematyczności i już nigdy w życiu nie powiesz, że ona jest czymś nudnym. 

Pomyśl o celu

Myślenie o nim musi Ci dawać radość. Dlatego nie zakładaj, że uda Ci się na przykład systematycznie pływać, jeżeli jest to Twój najbardziej znienawidzony sport. Lepiej postaw na coś, co zwyczajnie lubisz. Nie musisz od razu zabierać się za przebiegnięcie maratonu. O wiele lepiej zacząć od regularnych spacerów niż od biegów wokół domu, w czasie których masz wrażenie, że za chwilę wyplujesz swoje płuca. 

Czy masz dobre nastawienie? 

Jeżeli absolutnie wszystko, co w życiu robisz traktujesz jak nieprzyjemny obowiązek, to nie dziw się, że ciągle chodzisz smutny i sfrustrowany. Pomyśl o tym, że chcesz nauczyć się języka angielskiego i pojechać zwiedzać Londyn. Brzmi świetnie, prawda? Z pewnością o niebo lepiej niż muszę nauczyć się angielskiego, bo pracodawca mnie do tego zmusza. Inne spojrzenie naprawdę jest w stanie w bardzo dużym stopniu zmienić rzeczywistość. Czy możesz zrobić coś jeszcze, aby poprawić Twoją systematyczność? Tak i zaraz zdradzimy Ci na to kolejną metodę.

Niech postanowienie stanie się Twoim nawykiem

Wiesz dlaczego większość osób błyskawicznie rezygnuje ze swoich postanowień noworocznych? Prawdopodobnie wynika to stąd, że po prostu chcą widzieć wyniki w ciągu jednego dnia i biorą na siebie na dużo. Nie oczekuj, że skoro nigdy wcześniej nie biegałeś, to teraz nagle będziesz pokonywał bez wysiłku dziesięć kilometrów dziennie. Lepiej zacznij od niewielkiego nawyku. Na przykład 15sto minutowego spaceru każdego dnia. Najlepsze w wyrabianiu nawyków są oczywiście psy, bo niezależnie od tego, jak bardzo Ci się nie chce i tak wyciągną Cię z domu.