Skoncentruj się TYLKO na JEDNYM obszarze.

Jedną z najszybszych rzeczy, które możesz zrobić, jest skupienie się na tym, co działa od lat. Realizuj jedną rzecz w danym momencie. Obserwuj uważnie rynek, rób co modne i z rozwagą. Wielokrotnie wspominałem, że czasu nikt nam nie odda. Jestem zwolennikiem różnego rodzaju testów, w końcu dzięki nim sprawdzamy chociażby skuteczność trwania kampanii marketingowej, czy technologii, którą jakiś czas temu wdrożyliśmy.

5-6 temu wszyscy mówili o blogowaniu.
3-5 lata temu mówiono o brandingu.
2-3 lata temu były to reklamy w social media, szczególnie Facebook.
1-2 lata temu z dnia na dzień rosła popularność wykorzystywania LinkedIn

Co roku zmieniają się trendy pozyskiwania potencjalnego klienta.
W przypadku każdej z nowych możliwości pojawiało się wielu konsultantów podających się za ekspertów.

Gdzie oni są teraz?
Nie wiadomo.

Jedni faktycznie zostali ekspertami, ponieważ coś spowodowało, że nimi zostali. Pozostali co chwila szukali i zapewne znowu szukają trendów zamiast skupić się na jednym temacie i rozwijać kompetencje. Jeżeli nie mają do tego predyspozycji, dopiero wtedy możemy podjąć decyzję o zmianie, ale tu pojawia się wytrwałość… pisałem o tym kilka tygodni temu.

Nie próbuj na uczyć „modnych” rzeczy.
Nie próbuj uczyć ludzi tylko dlatego, że ktoś z Twoich znajomych to robi.
Nie sprzedawaj czegoś tylko dlatego, że nadaje się do sprzedaży.

Znajdź swój JEDEN temat z którym dojdziesz do mistrzostwa, w którym możesz być w gronie najlepszych… i błagam, nie rób NICZEGO więcej.

Zdefiniuj w czym jesteś naprawdę dobry, co jest Twoją pasją, w czym jesteś niesamowity… rób to co kochasz – nie pod publiczkę – i jest w zgodzie z Tobą.