Zarządzanie zespołem – narzędzia online

Bez względu na to, czy zatrudniasz jedną czy 15 osób, wiesz dobrze, że kluczową rolę w codziennej współpracy odgrywa komunikacja. Prowadzenie firmy wymaga wiele wysiłku i stałej kontroli. Dodatkowo, jeśli kierujesz projektem, powinieneś mieć oko na realizację zadań i efektywność zespołu. W tym artykule omówię  narzędzia online, które na pewno ułatwią Ci pracę przy zarządzaniu zespołem.

Narzędzia do zarządzania online

Asana

Jest jedną z najpopularniejszych bezpłatnych platform do zarządzania projektami i zadaniami pracowników. Intuicyjna i prosta w obsłudze. Poza dostępnymi szablonami, możesz sam stworzyć odpowiednią dla swoich potrzeb tzw. tablicę. Wśród funkcji dostępna jest możliwość przypisywania konkretnej osoby do zadania oraz ustalenie deadline w kalendarzu.

HeySpace

Kolejna bezpłatna platforma, która posiada wszystkie niezbędne do zarządzania funkcje. Poza panelem zespołu i kartami zadań ma także komunikator. Jeżeli potrzebujesz podziału na zespoły, to narzędzie jest idealne. Umożliwi Ci ono podział zespołu na podzespoły. Przydatną funkcją jest możliwość przekształcenia rozmowy z komunikatora na konkretne zadanie do zrobienia. 

A może zwykły komunikator…

Być może jest tak, że zespół masz zawsze obok siebie, a na porannych zebraniach omawiacie wszystko, co konieczne. W takim przypadku do pracy może wystarczyć Wam komunikator.

Slack

Aplikacja działająca jak zwykły komunikator, który kryje w sobie wiele funkcji. Poza standardowymi wiadomościami tekstowymi, daje możliwość tworzenia zakładek np. z zadaniami/projektami i umożliwia przechowywanie wszystkich kanałów komunikacji w jednym miejscu. To bardzo intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie. Dodatkowym plusem jest fakt, że zamiast otrzymywać powiadomienia z maila i Asany czy HeySpace, otrzymujesz jedno ze Slacka.