Życie jest jak labirynt…

Przypowieść z Ewangelii Mateusza opowiada o panu, który wyrusza w podróż i zostawia swą własność sługom. Jeden otrzymuje 5 talentów, drugi 2, a trzeci jeden talent, według ich zdolności. 
Dwie pierwsze osoby wykorzystały swoje talenty i zwielokrotniły własność pana. Ostatni wolał ukryć i nic z tym nie zrobić.


Życie człowieka jest jak labirynt. Ustalamy cel i zastanawiamy się jaką obrać drogę. Niejednokrotnie zdarza nam się zabłądzić. Każdy z nas, zmierza do określonego celu. Zdarza nam się szukać drogi na skróty, a zamiast skrótów, mamy iluzję i okrężną drogę. Innym razem stajemy przed rozgałęzieniem i zastanawiamy się którędy iść, jaką podjąć decyzję? Decyzja jest trudniejsza, ponieważ nie wiemy, która opcja przybliży do celu, a która oddali. 


Co z tym zrobić?
Ciągle szukamy swojej drogi, talentów, które mamy. Wśród nich są te, których jesteśmy świadomi, ale zdarza się, że jedni ich nie odkryli lub co gorsza … ktoś przyczynił się do ich zakopania i zapomnienia. Całe życie wędrujemy, skaczemy z kwiatka na kwiatek z nadziejami, że W KOŃCU się uda. 


Podejmij decyzję, że dopełnisz wszelkich starań, żeby osiągnąć swój cel, odkryjesz swoje talenty i z pomocą dyscypliny będziesz wykonywać choćby małe kroki i to każdego dnia. Życie to labirynt, który ciągle trwa. Na swojej drodze napotkasz wiele ścieżek podobnych do siebie, jedne proste inne trudne. Każda z nich ma Ciebie umocnić. W końcu Bóg, czy jak inni nazywają – los – nie daje Ci sytuacji z których nie masz szans wyjść. 


Poznaj swoje wrodzone talenty. Znajomość ich umożliwi Ci wykorzystać je w pełni, kiedy tylko tego potrzebujesz.
Jakie talenty widzisz w sobie dzisiaj?
Co nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku i osiągasz stan flow?
Zarówno w życiu prywatnym i zawodowym?

Co dalej … ?
Wykorzystujesz swoje talenty, okazuje się, że dajesz radę!


Trzymam za Ciebie kciuki!